Kynoterapia

Kynoterapia – jest to metoda wzmacniająca efektywność rozwoju osobowości, edukacji
i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzona przez wykwalifikowanego kynoterapeutę.

Kynofobia – nabyty lub nieuzasadniony lęk przed psem. Terapia ma na celu trwałe obniżenie lub całkowite wyeliminowanie lęku wobec psa. Ilość spotkań dostosowana jest do potrzeb pacjenta, czas trwania sesji to 45 min.

Kynologopedia – jest to metoda polegająca na urozmaiceniu terapii logopedycznej obecnością specjalnie przygotowanego psa. Ćwiczenia zorientowane na cele logopedyczne są atrakcyjniejsze dzięki aktywnej obecności czworonoga. Efektem włączenia psa do logoterapii jest zwiększona motywacja u dziecka oraz szybsze osiąganie celów terapeutycznych.

Benek – pies, Golden Retriever, ur. 04.10.2010 r. w hodowli Kaprys Rejenta w Krakowie. Zdolność do pracy w Kynoterapii potwierdziły specjalistyczne testy charakteru przeprowadzone w wieku szczenięcym oraz coroczne egzaminy Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego, na których Benek zdobywa coraz więcej punktów.

Luna – suka, Cavalier King Charles Spaniel, ur. 10.05.2015 r. w hodowli Świat Czterech Łap w Wilkowie pod Elblągiem. Obecnie zaliczyła swój pierwszy egzamin na psa terapeutycznego. Zdolny psiak zdobył 50 pkt. Jeden punkt i byłby max.

 

egzamin-benek-i-luna